Okno Moreview w fasadzie

Montaż okna Yawal Moreview w fasadzie aluminiowej

Moreview klasa S w fasadzie
System Moreview Klasa S w fasadzie aluminiowej

Duże konstrukcje okienne o nietypowych kształtach wymagają zastosowania fasady aluminiowej. Warto jednak wiedzieć, że fasada aluminiowa traktowana jest w dokumentacji jako ściana dlatego też wymaga odpowiedniego projektu innego niż w przypadku pozostałej stolarki otworowej. Czy montaż Moreview z progiem szczelinowym jest możliwy w fasadzie aluminiowej? Oczywiście, że tak! Wybierając takie rozwiązanie otrzymujemy duże przeszklenie z możliwością otwarcia. Warto również dodać, że odpowiednio zaprojektowany system Moreview w fasadzie zapewnia prawidłową szczelność i funkcjonowanie. Bez wątpienia próg szczelinowy, w który wyposażone jest okno sprawi, że korzystanie z tarasu i wyjście do ogrodu będzie jeszcze bardziej efektowne. Musimy jednak liczyć się z tym, że w tym przypadku nie uzyskamy efektu ukrytych ram, a jedynie maksymalnie pocienioną konstrukcję.

Montaż fasady aluminiowej z oknem przesuwnym Moreview

Poziomowanie konstrukcji
Poziomowanie konstrukcji fasady

Fasada aluminiowa z Moreview tak jak każde okno do prawidłowego funkcjonowanie wymaga idealnego wypoziomowania. Na etapie pomiaru i późniejszego projektowania należy uwzględnić takie elementy jak: profil odwadniający, położenie dolnego rygla w fasadzie, wysokość podwalin i oczywiście poziom gotowej, ostatecznej podłogi. Po wyprodukowaniu okien jakakolwiek korekta jest niemożliwa, a wszystkie ustalenia muszą zostać uwzględnione podczas montażu.

Montaż klinarytu do okna
Montaż podwaliny z klinarytu

Podwaliny pod okna aluminiowe są ich nierozłącznym elementem. Pełnią kilka funkcji, do których zaliczamy zapewnienie prawidłowej izolacji, przeniesienie ciężaru konstrukcji czy też umożliwienie przytwierdzenia okien do podłoża. Spośród różnych produktów najczęściej stosuje się podwaliny z klinarytu i purenitu. Klinaryt jest łatwy w obróbce i posiada bardzo dobre właściwości izolacyjne. Za to niewątpliwie purenit jest twardszy i stosuje się go coraz częściej do wielkogabarytowych okien aluminiowych o podwyższonym ciężarze.

Fasada aluminiowa yawal
Fasada aluminiowa Yawal

Montaż fasady aluminiowej jest dużo bardziej pracochłonny niż okien otworowych. Okna fasadowa przyjeżdzają na budowę w elementach, a następnie są składane i skręcane przez ekipy montujące. W związku z tym cały efekt końcowy w dużym stopniu zależy od doświadczenia i fachowości montażysty. Fasada okienna składa się rygli czyli poziomych elementów i słupów, które skręca się ze sobą. Najczęściej w przypadku niedużych gabarytów takie okno jest całkowicie skręcane i składane przed włożeniem do otworu.

Fasada okienna yawal
Skręcanie fasady aluminiowej
Fasada aluminiowa Naumal
Fasada aluminiowa wyprodukowana przez Naumal Sp. z o.o.

System przesuwny Moreview klasa S z automatem

Dodatkiem do okna przesuwnego Moreview z progiem szczelinowym jest napęd umożliwiający elektryczne otwieranie drzwi. Taka funkcja pozwala nam na bezpieczną obsługę wielkogabarytowych okien, których masa skrzydła przekracza 500 kg. Przy mniejszej wadze automat w Moreview stosuje się głównie ze względów estetycznych (brak widocznej klamki) i praktycznych. Z pewnością kolejną zaletą napędu w oknie przesuwnym jest możliwość weryfikacji stanu zamknięcia okna i tym samym zapewnienia bezpieczeństwa domu.

Automat do drzwi przesuwnych moreview yawal
Podłączenie napędu do Moreview
Napęd do moreview yawal
Automat do Moreview szczelinowy
Automat do drzwi aluminiowych moreview
Montaż automatu do Moreview

Szklenie fasady aluminiowej z Moreview

Montaż wielkogabarytowych i ciężkich szyb jest możliwy tylko przy użyciu odpowiedniego sprzętu. Tutaj potrzebna jest precyzja, wysięg i duży udźwig dlatego do tego celu wykorzystujemy mini-żurawie BG Lift. W tym przypadku do zaszklenia fasady aluminiowej z Moreview został wynajęty BG Lift M400.

Szyby do fasady aluminiowej
Szklenie fasady aluminiowej przy pomocy BG Lift M400

Zrealizuj z nami projekt

Wybierz prawidłowy montaż okien aluminiowych i sprawdzone rozwiąznia, które zapewnią Ci bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Ciesz się wysoką estetyką wykonania i świetnym wyglądem pomieszczenia. Z naszej strony otrzymasz jeszcze dodatkowo fachową poradę, pomoc w wyborze produktów oraz opiekę na każdym etapie realizacji zamówienia.

    @2023 Machno. Stworzone przez Sixbase