Efekt ukrytych ram okiennych

Montaż okna Moreview klasa S – Tarnów

Okno Moreview z progiem szczelinowym

Dobór odpowiedniego systemu okien to jedno, ale prawidłowo zaprojektowany i wykonany montaż to dopełnienie całego efektu końcowego. Dzięki temu, że realizacja w okolicach Tarnowa została na etapie projektowania budynku przystosowana do naszego okna, to mogliśmy pójść o krok dalej. Zaproponowaliśmy rozwiązanie Moreview klasa S, które pozwoliło całkowicie n ukryte ramy od wewnątrz i uzyskać wrażenie łączenia się szyb z sufitem i ścianami. Wybierając spośród kilku metod, zdecydowano się na wysunięcie okna cienkoramowego przed lico muru i montaż całkowicie w warstwie ocieplenia. Pod okno Moreview Yawal został odpowiednio zaprojektowany i wykonany fundament, aby możliwe ułatwić montaż i zapewnić prawidłowe przenoszenie ciężaru konstrukcji.

Montaż wielkogabarytowych okien aluminiowych Moreview w klasie S.


Pomiar okien aluminiowych
Pomiar okien aluminiowych Moreview

Każde zamówienie nietypowych okien aluminiowych zostaje przez nas poprzedzone precyzyjnym pomiarem z natury. W przypadku gdy mówimy o ukryciu ram i systemie Moreview z bardzo małą tolerancją błędu, musieliśmy wziąć pod uwagę każdy najdrobniejszy szczegół. Mając na względzie m.in. grubość tynku, możliwość ugięcia stropu czy poprawność kąta w narożu budynku, dostaliśmy dokładny obraz stanu rzeczywistego, do którego dobraliśmy wymiary okna przesuwnego Yawal Moreview.

Okna aluminiowe Tarnów
Transport ciężkich szyb

Konstrukcje aluminiowe okna Moreview z progiem szczelinowym producent dostarczył nam bezpośrednio na budowę. Takie rozwiązanie pozwala wyeliminować niepotrzebne dodatkowe koszty transportu i zmniejsza ryzyko uszkodzeń podczas przeładunku. Logistyka całego przedsięwzięcia wymaga terminowości zarówno ze strony producenta, jak również ekipy montującej. Podobna sytuacja była z szybami, które rozładowaliśmy za pomocą samochodu z HDS i naszego miniżurawia BG-Lift M60.

Okna cienkoramowe tarnów
Montaż okien aluminiowych

Nietypowe rozwiązania charakteryzują się tym, że za każdym razem mamy do czynienia z czymś nowym. Nasze ponad 20-letnie doświadczenie w branży okien i zdobytą wiedzę zespalaliśmy z wytycznymi producenta, aby wszystko zostało wykonane najlepiej jak to tylko możliwe. Każde łączenie kleiliśmy na budowie, a następnie skręcaliśmy. Obowiązkowe podwaliny z klinarytu starannie przykleiliśmy oraz przykręciliśmy, dzięki czemu mamy pewność, że każde newralgiczne połączenie zostało uszczelnione.

Yawal okna aluminiowe
Składanie konstrukcji
Uszczelnianie okien aluminiowych
Klejenie i uszczelnianie konstrukcji aluminiowych

Przykręcenie podkonstrukcji i mocowanie mechaniczne okien aluminiowych

Okna, który były montowane poza murem (m.in. z uwagi na aspekt wizualny) mocowaliśmy do przykręconych wcześniej podkonstrukcji z purenitu. Takie rozwiązanie zapewnia stabilność konstrukcji oraz przede wszystkim uzyskanie dodatkowo bardzo dobrej termiki połączenia okna ze ścianą. Mocowanie systemu Moreview do purenitu wykonaliśmy metodą bezpośrednią, czyli przez profil ramy. Po wypoziomowaniu konstrukcji szczelinę pod podwaliną wypełniliśmy betonem. Do pozostałych okien na profilu TM77HI wykorzystaliśmy kotwy mocujące.

Mocowanie okien aluminiowych
Mocowanie okien aluminiowych
Konstrukcja purenit
Podkonstrukcja z purenitu
Cienkoramowe okna aluminiowe Tarnów
Łączenie naroży okien aluminiowych

Szklenie okien aluminiowych Moreview Yawal w Tarnowie

Poszczególne szyby do całej konstrukcji aluminiowej narożnej ważyły w przedziale 250-300 kg. W związku z tym przy tej stosunkowo niedużej wadze i dobrym dostępie, cała operacja szklenia była wykonywana miniżurawiem BG-Lift M60. Bardzo cenimy sobie to urządzenie z uwagi na jego precyzję i mobilność w trudnych warunkach, jakie nierzadko panują na budowie.

Szklenie okien Tarnów
Montaż dużych i ciężkich szyb w oknie Moreview z progiem szczelinowym

Zrealizuj z nami projekt

Wybierz prawidłowy montaż okien aluminiowych i sprawdzone rozwiąznia, które zapewnią Ci bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Ciesz się wysoką estetyką wykonania i świetnym wyglądem pomieszczenia. Z naszej strony otrzymasz jeszcze dodatkowo fachową poradę, pomoc w wyborze produktów oraz opiekę na każdym etapie realizacji zamówienia.

    @2023 Machno. Stworzone przez Sixbase